2,5 GB pro aplikace

Jak zvětšit prostor pro aplikace na telefonu ZoPo ZP980

Pokud se rozhodnete níže uvedený postup vyzkoušet, činíte tak na vlastní nebezpečí. Nesprávné přehrávání firmware telefonu může vést k poškození telefonu (tzv. brick).

 1.  Stáhneme si tuto ROM.
 2. Stáhneme si Smart Phone Flash tool (dále SPFT). Verzi 4.2 je možno stáhnout zde.
 3. Na PC s OS Windows si nainstalujeme ovladače pro Mediatek CPU. Ke stažení zde.
 4. Spustíme SP Flash Tool a v řádku Scater-loading File ve složce s ROM kterou jsme si právě stáhli najdeme soubor MT6589_Android_scatter_emmc.txt
 5. Po načtení zrušíme označení všech položek kromě EBR1 a EBR2.
 6. Vypneme telefon a vyndáme baterii.
 7. Nyní na klávesnici PC zmáčkneme F9 nebo v okně SPFT tlačítko Download.
 8. Odsouhlasíme hlášku, která nám vyskočila.
 9. Připojíme telefon pomocí USB kabelu.
 10. SPFT začne pracovat. Průběh nahrávání sledujeme ve spodní části aplikace. Nejprve se objeví červený řádek a potom je průběh nahrávání signalizován různými barvami. Pokud zůstane červený řádek déle než minutu, nahrávání se dále nerozběhne. V takovém případě odpojíme telefon, vypneme SP Flash tool a postupujeme znovu od bodu 4. Stejný postup zvolíme i v případě, že se nám objeví chybová hláška. Pokud uvedený postup nevede k úspěšnému spuštění nahrávání nové ROM, začneme opět bodem 4 a telefon zkusíme zapojit do jiného USB portu PC. Nezačne-li nahrávání ani nyní, stáhneme si SP Flash tool verzi 3.1 zde a opakujeme uvedený postup od bodu 4 s použitím SPFT verze 3.1.
 11. Po úspěšném ukončení nahrávání se na monitoru PC objeví zelený kruh s hláškou o dokončení flashování. Tento dialog zavřeme kliknutím na křížek v rohu této hlášky a je hotovo.
 12. Odpojíme telefon od PC, vložíme baterii a zapneme telefon.
 13. Nyní máme v telefonu pro aplikace téměř 2,5 GB místa.


One Response to 2,5 GB pro aplikace

 1. Avatar duergar
  duergar says:

  Ahoj potřeboval bych poradit se zvášním místa interního úložiště mam roou telefonu nainstalovaný android 4.4 chtěl bych zvetšit úložiště stáhnul sem si tu tvojí rom ale nejsou vní data pro EBR1 A EBR2 a v SP Flash tool mi nejde provést neboť není cesta k EBR1 a EBR2