GPS

Problémy se sportovními aplikacemi Endomondo ap.

Pokud máme u svého telefonu s Mediatek CPU, což je i náš ZOPO ZP980 problémy se sportovními aplikacemi typu Endomondo a podobné nezoufejte, má to jednoduché řešení.

Trápí Vás Endomondo a další sportovní aplikace tím, že ukazují zhruba 10-ti násobnou vzdálenost, než jakoou jste ve skutečnosti překonali? V tom případě nezoufejte.

  • Uživatel TomasT342 na diskusním fóru androidforum.cz našel jednoduché řešení tohoto problému. Vše co musíte udělat je mít na svém telefonu root (viz. stránka ROOT), nainstalovat si aplikaci pro práci se soubory v root modu, například Root Explorer. Pokud toto máte, tak učiňte následující úpravu … 
  • Do souboru /system/build.prop přidejte třeba na konec řádek:
    dalvik.vm.execution-mode=int:fast
    a restart

Po této úpravě již sportovní aplikace ukazují správnou vzdálenost.

 

Problémy s GPS navigací

Na telefonech s CPU Mediatek MTK6589T a podobných jsou následující problémy s GPS navigací.

  1. Pomalý fix satelitů – řešením je v menu Systémová nastavení/Přístup k poloze/Satelity GPS zapnout Asistence GPS EPO a A-GPSDále je možno nainstalovat FasterGPS a nastavit NTP server. Pro kontrolu nalezených a fixnutých satelitů doporučuji GPS Test.
  2. Poskakování navigace po okolí – pokud jedete a Vaše GPS navigace si často odskočí z cesty kamsi do pole, chvíli poskakuje po okolí a poté se vrátí na silnici a toto se stále opakuje, na vině je zapnutý BlueTooth modul telefonu. Jakmile BT modul vypnete GPS navigace se ustálí a pracuje normálně.

.